اخبار

1396/11/25


 برای مشاهده گالری عکس به لینک زیر مراجعه نمایید:

http://iiec2018.com/fa/gallerypic.php?rid=19&rrid=0

1396/11/25
زهراسعيدي عضو كميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به إصلاح قانون حداكثري استفاده از توان توليدي و خدماتي در تأمين نيازهاي كشور از پيگيري مجلس به منظور تحقق حمايت از كالاي داخل و استفاده از توانمندي كشور خبر داد.


 

زهراسعيدي عضو كميسيون اقتصادي مجلس با اشاره به إصلاح قانون حداكثري استفاده از توان توليدي و خدماتي در تأمين نيازهاي كشور از پيگيري مجلس به منظور تحقق حمايت از كالاي داخل و استفاده از توانمندي كشور خبر داد.

مهندس زهراسعيدي در كنفرانس بين المللي صنايع كه صبح امروز در مركز همايش هاي مديريت صنعتي برگزار شد ؛ به عنوان سخنران كليدي به نقش مجلس در حمايت از توليد داخل تاكيد كرد و با اشاره به قانون حداكثري استفاده از توان توليدي و خدماتي  داخل در تأمين نيازهاي كشور تصريح كرد:

قانون حداکثری حرف اول را در حوزه حمایت از تولید داخل در مجلس می زند و  از جمله موارد مهمي است كه درباره ان بحث و بررسي صورت مي  گيرد .

وي با بيان اينكه اين قانون در دهه هفتاد  تصويب و در سال ٩١ اصلاحاتش موجب ضعيف تر شدن قانون  مي شد ، اظهار داشت: إصلاحات اين قانون در سال ٩١ قانون را ضعيفتر كرد ، چرا كه ساختار نظارت و ضمانت اجرا كه  در قانون ابتدائي بر عهده سازمان برنامه و بودجه بود ،به وزارت صنعت واگذار شد .

مهندس سعيدي ادامه داد: در خصوص واگذاري ها و تجهيزات صنعتي، تدابير ويژه اي از طريق كميسيون اصل ٤٤ مجلس اتخاذ شده كه گزارش ان نيز در صحن خوانده  شد.

نماينده شهرستان مباركه توضيح داد: بر همين اساس مقرر شده كه قانون إصلاح شود و مجلس نيز پيگيري مي كند تا إصلاحاتي كه باعث شد ، قانون حداكثري به حاشيه رود و نقش صنايع داخل را كمرنگ كرد؛ اكنون با در نظر گرفتن سهم حداقل ٥١ درصد در دو سطح إرجاع  كار و تأمين كالا ، حمايت از كالاي داخل را محقق كند و به نتيجه برساند.

 

سعيدي فعاليت سامانه اي به منظور استفاده از توانمندي داخلي را مورد تاكيد قرار داد و اظهار داشت :در اين سامانه اطلاعات مرجع ثبت مي شود و اگر كسي مشاركت نكرد حق شركت در مناقصه ها را هم نخواهد داشت .

 


1396/11/18
رییس دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه علم و صنعت ایران مهندسان صنایع را پزشکان عمومی صنعت و خدمات عنوان کرد.


 سیامک نوری که در میان بیش از 600 نفر از مدیران، کارشناسان، اساتید، دانشجویان و صاحبنظران رشته مهندسی صنایع در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع سخنرانی می کرد با بیان اینکه در عرصه صنعت تاکنون بیشتر به کارهای تئوری پرداخته ایم و کمتر وارد عمل شده ایم افزود: عارضه های زیادی در بخش صنعت داریم و این عارضه ها با ورود دانشگاه به این بخش برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم هدایت تحقیقات علمی به سمت حل مسال بخش صنعت افزود: ورود تحقیقات دانشگاهی به بخش صنعت می‌تواند به توسعه پایدار صنعت کمک کند.

وی در ادامه به اهداف برگزاری چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع نیز اشاره کرد و افزود: کاربردهاي نوين مهندسي صنايع در اقتصاد مقاومتي، کسب و کارهاي نوپا، سيستم هاي شهري، سلامت، گاز و برق و انرژي هاي تجديدپذير و نيز سيستم هاي آبي و نيز صنعت بورس و بانک و بيمه همچنين مديريت ريسک، بحران و تداوم کسب و کار، توسعه پايدار و صنعت گردشگران از محورهايي است که در اين کنفرانس مورد توجه خواهد بود.

وي ادامه داد: 10 نشريه معتبر داخلي و خارجي آمادگي خود را براي چاپ و نشر مقالات اعلام و20 دانشگاه برتر کشور نیز از برگزاري این کنفرانس حمايت کردند.

نوری در پایان گفت: از هزار و 14 مقاله رسيده تعداد 445 مقاله پذيرفته شد که در نهايت حدود 100 مقاله به صورت شفاهي ارائه خواهد شد و باقي مقالات در قالب کتابچه اي چاپ و در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت. 


1396/11/18
رییس هیات مدیره انجمن مهندسی صنایع ایران گفت: دغدغه های صاحبنظران صنعتی باید جهت گیری استراتژیک داشته باشد.


 رییس هیات مدیره انجمن مهندسی صنایع ایران گفت: دغدغه های صاحبنظران صنعتی باید جهت گیری استراتژیک داشته باشد.

مهدی فتح الله در چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع با بیان اینکه دانش دانشجویان باید با بازار کار تنظیم شود افزود: نیازسنجی و سرمایه گذاری در جهت ارتقاء توان متخصصان می‌تواند در رابطه صنعت و دانشگاه تاثیرگذار باشد.

وی ایجاد تغییر در الگوهای آموزشی رشته مهندسی صنایع را از ملزومات این بخش عنوان کرد و افزود: این تغییر به همراه جهت گیری های صحیح و مشارکت های بین المللی میتواند به شکوفایی تحقیقات علمی و در ادامه به تعالی بخش صنعت بیانجامد.

وی گفت: در کنفرانس مهندسی صنایع تلاش شده تا به مشکلات صنعت به صورت علمی و کاربردی نگاه شود و مقالاتی هم که به این کنفرانس ارسال و پذیرفته شده نیز با این رویکرد بوده است.

فتح الله در پایان ایجاد سازمان نظام مهندسی صنایع را از ملزومات بخش صنعت عنوان کرد و گفت: تشکل‌های مهندسی صنایع باید در قالب یک اتحاد شبکه ای کار کنند و در همین راستا طرح تشکیل نظام تخصصی مهندسی صنایع در دستور کار قرار دارد.


صفحه اولصفحه قبل123صفحه بعدصفحه آخر