اخبار

1396/09/25


 هر کمپانی وی سی، برای خود اهدافی از پیش تعیین شده دارد و بنابراین در هر استارت آپ به دنبال خواسته های خود خواهد رفت. شرکت های سرمایه گذاری محصول اولیه را ارزیابی می کنند و نظر خود درباره استارت آپ را اعلام می دارند. مهمترین نکته برای آنها، شتاب شرکت نوپا و زمان بازگشت سرمایه است. کمپانی ها می خواهند به روشنی بدانند که مبلغ اهدا شده، چه زمانی باز خواهد گشت و چه سودی برای شان به همراه می آورد. بنابراین برای جلب نظر وی سی ها، در وهله نخست باید زمان بازگشت سرمایه را به طور دقیق مشخص نمود. طبیعتا هر چه زمانبندی کوتاه تر باشد، شانس یک استارت آپ برای کسب سرمایه نیز افزایش خواهد یافت.

تیم مدیریت، یکی از پارامترهای مهم دیگر برای شرکت های سرمایه گذاری به شمار می رود. در بسیاری از موارد، کمپانی ایده را پذیرفته و به سود ده بودن آن ایمان دارد، اما معتقد است تیم مدیریت و از همه مهمتر مدیر عامل، توانایی رهبری و پیش بردن آن را ندارند. بنابراین بهتر است در همان جلسه نخست ملاقات، خود و تیم همراه تان را به درستی به سرمایه گذار معرفی کنید تا در این زمینه با مشکلی مواجه نگردید.

وی سی ها دوست دارند سرمایه خود را در شرکتی هزینه کنند که از ماندن طولانی مدت آن در بازار مطمئن باشند. هیچ گاه نباید درباره خروج زود هنگام و مواردی مانند آن با شرکت های سرمایه گذاری صحبت کنید. کمپانی ها به استارت اپ های جاه طلب بیشتر بها می دهند و می خواهند سرمایه خود را در اختیار شرکت هایی قرار دهند که احتمال بزرگ شدن آن ها وجود داشته باشد.

 

شرکت های سرمایه گذاری به شرکت هایی که از محصول تولیدی بازخورد داشته باشند، بیشتر اهمیت می دهند. اگر قبل از مراجعه به وی سی ها، تجارت خود را شروع کرده باشید، محصول را ارائه دهید و با بازخورد مثبت به این کمپانی ها مراجعه کنید، شانس بسیار بیشتری برای دریافت سرمایه خواهید داشت.

این نکته را نیز در نظر بگیرید که وی سی ها بیشتر به بازارهای خاص و کشف نشده وارد می شوند و تمایل دارند روی محصولاتی سرمایه گذاری نمایند که مشابه آنها در بازار وجود ندارد. اگر محصول شما چنین ویژگی را داراست، شانس بسیار بیشتری برای دریافت وام خواهید داشت. داشتن ارتباط محصول شما با زمینه کاری استارت آپ نیز می تواند در قانع شدن سرمایه گذار کمک کننده باشد. اگر خط فکری استارت آپ، نزدیک به نفکرات وی سی باشد، شرکت تمایل بیشتری برای تامین هزینه های پروژه نشان خواهد داد.

نيما نامي

دانشجوي كارشناسي ارشد تجارت الكترونيك دانشگاه علم و صنعت ايران
نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !