اخبار

1396/09/26
رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: انتظار از دانشگاه‌ها متناسب با اختیارات و امکانات آنها نیست و اراده‌ای در کشور وجود ندارد که درک کند، دانشگاه بهترین مکان برای پاسخ به نیازهای جامعه است.


 به گزارش خبرنگار مهر،‌ محمدعلی برخورداری در پانزدهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع که در دانشگاه یزد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بیکاری یکی از مشکلات بزرگ جامعه است و بسیاری از صاحب‌نظران، دانشگاه را عامل عدم توسعه در کشور می دانند و البته از یک زاویه این نگاه قابل تأمل است.

وی عنوان کرد: اگر قرار باشد کشوری یا جامعه ای توسعه پایدار داشته باشد، به طور قطع دانش مصدر و موتور محرک آن خواهد بود و بر این اساس می توان گفت که رشد دانش و ارتقای کیفیت آن از وظایف دانشگاه است.

برخورداری بیان داشت: اگر قرار باشد دانشگاه‌ها مسئول توسعه جامعه باشند، باید ابتدا مسئولیت و امکانات را به دانشگاه‌ها اعطا کرد و آنگاه انتظار داشت که دانشگاه مصدر حرکت به سوی توسعه پایدار باشد.

رئیس چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع، ادامه داد: باید اراده ای در کشور ایجاد شود که درک کند دانشگاه بهترین مکان برای پاسخگویی به نیازهای جامعه است و تنها در این صورت است که می توان انتظار داشت دانشگاه نقش خود را در توسعه به خوبی ایفا کند.

در این همایش سید علیرضا شجاعی نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران به تشریح روند جهانی رشته مهندسی صنایع پرداخته و پتانسیل‌های این رشته در ایران را متذکر شد. همچنین علی ولیزاده دبیر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع کشور کیفیت برگزاری پانزدهمین همایش را نسبت به دوره‌های قبلی بسیار بارز برشمرد. در این مراسم محمد علی دادور مدیر عامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس (حامی مالی همایش) نیز به بیان جایگاه مهندسان صنایع در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی پرداخت و همچنین لزوم توجه به کسب تجارب عملی را رمز موفقیت در صنعت برشمرد.

این همایش طی دو روز در ۲۳ و ۲۴ آذرماه در دانشگاه یزد به همت گروه مهندسی صنایع این دانشگاه و پشتیبانی انجمن مهندسی صنایع ایران و اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی صنایع همچنین حمایت صنعت از جمله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برگزار شد.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !