اخبار

1396/09/26
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد گفت: کیفیت تحصیلی در دوره‌های کارشناسی به دلیل توجه جدی‌تر دانشگاه‌ها به تحصیلات تکمیلی، دچار افت شده است.


 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد گفت: کیفیت تحصیلی در دوره‌های کارشناسی به دلیل توجه جدی‌تر دانشگاه‌ها به تحصیلات تکمیلی، دچار افت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی لطفی در آیین افتتاحیه پانزدهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع که در دانشگاه یزد برگزار شد، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد توجه بیشتر دانشگاه‌ها به بخش تحصیلات تکمیلی هستیم که این امر سبب افت کیفیت تحصیلی در دوره کارشناسی شده است.

وی با اشاره به اینکه این افت گریبانگیر رشته مهندسی صنایع نیز شده است، افزود: طرح‌های کارورزی و نیز اصلاح سرفصل ها به اندازه تغییرات و توجه به تحصیلات تکمیلی مورد توجه قرار نگرفته اند.

لطفی با تأکید بر نقش مهم عامل انسانی در فرآیندهای مهندسی بیان کرد: در کلاس‌های درس انواع روش‌ها و سیستم‌ها به دانشجویان آموزش داده می شود و در ظاهر نقش عامل انسانی چندان مورد توجه نیست اما پیاده‌سازی و اجرای سیستم‌ها بدون عامل انسانی غیرممکن است.

این عضو هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه یزد، مهارتهایی از قبیل مهارت‌های ارتباطی، قدرت تجزیه و تحلیل، دارا بودن حداقل های مدیریت، توان کار تیمی و گروهی، تحمل و صبر و حوصله، ذهن پویا و جستجوگر را برای عامل انسانی در زمینه مهندسی صنایع لازم دانست.

لطفی همچنین عواملی مانند کلاس‌های فوق برنامه، ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و نهادهای متولی صنعت و سازمانهای رسمی پیشنهاداتی در راستای برطرف کردن چالش ها و مشکلات رشته مهندسی صنایع عنوان کرد.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !