اخبار

1396/10/22
در دیدار نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران و دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع با مشاور وزیر و مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزارت صنعت معدن و تجارت بر اهمیت و لزوم پیگیری سازمان نظام مهندسی صنایع تاکید شد.


 سیدعلیرضا شجاعی در این دیدار که در پی نامه دعوت انجمن مهندسی صنایع از وزیر صنعت برای سخنرانی در افتتاحیه کنفرانس چهاردهم صورت گرفته بود، با ارائه گزارشی از چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع و استقبال پژوهشگران و صاحبنظران دانشگاه و صنعت از کنفرانس با ارسال بالغ بر 1000 مقاله به دبیرخانه، اظهار داشت: بکارگیری ابزارهای مهندسی صنایع راهگشای خروج بنگاه ها از وضعیت کنونی است و کنفرانس امسال تلاش دارد تا کاربردهای متنوع و نوین مهندسی صنایع در حوزه های گوناگون را معرفی و به بحث بگذارد.

وی در ادامه به لزوم بازمهندسی شرکت های مشاوره مهندسی صنایع و مدیریت در کشور پرداخت و از مدیرکل آموزش و پژوهش وزارت صنعت خواست تا موضوع سازمان نظام مهندسی صنایع در دستور کار آن وزارتخانه قرار گیرد. شجاعی آمادگی انجمن مهندسی صنایع ایران را برای همکاری و تسریع در پیشبرد امور در این زمینه اعلام کرد.

نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران گفت: به جهت ارتباط تنگاتنگ رشته مهندسی صنایع و این کنفرانس با وزارت صنعت انتظار می رود آن وزارتخانه حضوری چشمگیر و اثرگذار در کنفرانس مهندسی صنایع بهمن ماه امسال داشته باشد و به همین جهت از وزیر صنعت برای سخنرانی در افتتاحیه کنفرانس دعوت شده و امیدواریم مورد اجابت ایشان قرار گیرد. شجاعی از موافقت وزارتخانه با درج لوگوی وزارت صنعت به عنوان حامی کنفرانس در سایت و پوستر قدردانی کرد و اظهار داشت: در مجموعه وزارت صنعت معدن و تجارت و سازمان ها و شرکت های تابعه آن، دانش آموختگان مهندسی صنایع و رشته های مرتبط با آن قابل توجه هستند. امیدواریم تدبیری اندیشیده شود تا این عزیزان بتوانند در کنفرانس حضور یابند.

در ادامه، محمدرضا خانمحمدی با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه بر اهمیت رشته مهندسی صنایع و کاربرد موثر آن در بخش تولید و تجارت تاکید کرد. وی گفت: تلاش می کنیم تا اطلاع رسانی لازم به مجموعه وزارت صنعت صورت گیرد و برای حضور وزیر نیز پیگیری خواهیم کرد. مشاور وزیر و مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش وزات صنعت معدن و تجارت به همکارانش برای فعال کردن و به جریان انداختن پیش نویس نظام مهندسی صنعت دستور داد و مقرر شد از نظرات و همکاری انجمن مهندسی صنایع نیز در جلسات کارشناسی استفاده شود. همچنین در صورت امکان در یکی از پنل های کنفرانس به این موضوع پرداخته شود.      


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !