اخبار

1396/09/19
فیس‌بوک، اسنپ چت فقط دو مورد از کسب‌وکارهای شناخته‌شده‌ای هستند که در دانشگاه پایه‌گذاری شده‌اند. گرچه می‌تواند ترسناک به نظر برسد اما ورود به بازی کارآفرینی در دانشگاه می‌تواند مزیت‌های زیادی داشته باشد. اگر به‌طورجدی به شروع یک استارت آپ در دانشگاه هستید به این پنج توصیه حیاتی به‌عنوان یک کارآفرین جوان توجه کنید.


 فیس‌بوک، اسنپ چت فقط دو مورد از کسب‌وکارهای شناخته‌شده‌ای هستند که در دانشگاه پایه‌گذاری شده‌اند. گرچه می‌تواند ترسناک به نظر برسد اما ورود به بازی کارآفرینی در دانشگاه می‌تواند مزیت‌های زیادی داشته باشد. اگر به‌طورجدی به شروع یک استارت آپ در دانشگاه هستید به این پنج توصیه حیاتی به‌عنوان یک کارآفرین جوان توجه کنید.

1.      آماده‌ی کار باشید

بسیاری از کارآفرینان جوان بدون تفکر در مورد پیش‌نیازهای تأسیس یک استارت آپ مستقیماً به ایجاد آن اقدام می‌کنند.

تصویرسازی اهداف فوق‌العاده است اما اجازه ندهید رویای مه‌آلود موفقیت و اقبال مانند ابری واقعیت‌ها را از شما پنهان کند. تلاش بسیاری لازم دارید. آماده و متمایل باشید که زمان و تلاش زیادی را به کارتان اختصاص دهید، حتی اگر به معنی 3 ساعت خواب در شبانه‌روز باشد. وقتی شما بنیان‌گذار یک شرکت هستید هر چیز دیگری مانند مهمانی‌ها، ارتباطات اجتماعی و حتی کلاس‌های دانشگاه کم‌اهمیت‌تر می‌شود .

تفاوتی بین داشتن ایده‌ی استارت آپ و بنیان‌گذاری یک استارت آپ وجود دارد. یک بنیان‌گذار اعتقاد دارد که استارت آپش آینده‌ی اوست. بنیان‌گذاران می‌دانند که اگر قرار است کارشان را انجام دهند هیچ‌چیزی نمی‌تواند مانعشان شود.

2.      همکار خود را عاقلانه انتخاب کنید

انتخاب همکار مهم‌ترین تصمیم شماست حتی مهم‌تر از محصول، بازار و سرمایه‌گذاران.

همکار شما کسی است که بیشترین وقت خود را با او می‌گذرانید. کسی را انتخاب کنید که با او کنار میایید ، به هم احترام می‌گذارید و کسی که می‌تواند کارهایی که شما نمی‌توانید را انجام دهد. همکار شما باید چشم‌انداز شمارا سهیم شده و تحسین کند و شما باید به هم اعتماد داشته باشید.

در نظر داشته باشید که در شرایط حاضر تقریباً غیرممکن است که سرمایه‌گذاری پیدا کنید مگر اینکه یک همکار فنی داشته باشید

3.      هیچ زمانی بهتر از حالا نیست

دانشگاه می‌تواند بهترین مکان برای ماجراجویی و امتحان ریسک‌ها باشد.

از شکست‌ها نترسید. گرچه 99 درصد استارت آپ ها با شکست مواجه می‌شوند. این موضوع نباید دلیلی برای دوری شما از امتحان کردن کارهای جدید شود. به‌سختی تلاش کنید و اجازه ندهید ترس سر راهتان قرار گیرد. زندگی کوتاه است و الان زمان بی‌نقص بودن نیست.

تجربه‌ی شما در بنا کردن، بازاریابی و ارتقای شرکت حتی اگر با شکست مواجه شود می‌تواند تجربه‌ای شود که شما دست بالا را در محیط کاری نسبت به دیگر فارغ‌التحصیلان داشته باشید.

4.      از محیطتان بهره ببرید

هیچ‌چیزی پرسودتر از بودن در محیطی باشد که به‌طور طبیعی آموزش و رشد را پرورش می‌دهد. به استادها و دانشجوها برای مشورت و بازخورد مراجعه کنید و از فواید آزمایشگاه‌ها ، کارگاه‌ها و کتابخانه‌ها، تخفیفات دانشجویی و امکانات دانشگاه چشم‌پوشی نکنید.

5.      یک منتور پیدا کنید

از هر کارآفرین موفقی سؤال کنید سوگند خواهد خورد که هیچ‌چیزی ارزشمندتر از داشتن یک منتور نیست. اگر شما بتوانید این رابطه را زودتر برقرار کنید نه‌تنها در دانشگاه بلکه در ورود به محیط کاری می‌توانید از وجود او بهره ببرید. منتور شما می‌تواند یکی از اساتید یا کسی که درزمینه ای که روی آن کار می‌کنید کارکرده باشد.

 حسین یعقوبی

دانشجوی كارشناسي ارشد تجارت الکترونیک دانشگاه علم و صنعت


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !