اخبار

1396/10/08
مهندس سهیل عباسی: ذات کارافرینی با شکست همراه است. کارافرینان 355 روز بد دارند؛ اما در ده روز تمام گذشته را جبران می-کنند و لذّتی را می برند که به نوبه¬ی خود منحصر بفرد است.


 مدیرعامل شتابدهنده­ی تک در پاسخ به این پرسش که آیا مهندسین صنایع می توانند کارآفرین خوبی باشند گفت: کارافرینان آدمهای خاصی هستند. آنها صبورند و کارافرینی یک مهارت است. برای کارافرین شدن نیاز است تا استادهای خوبی به عنوان مشاوره داشته باشیم. در مسیر، به تجربه اکتفا کردن بدترین گزینه است چون به صرف هزینه و وقت زیادی می انجامد. البته یکی از بهترین روشها مطالعه ی کتاب است و ما را در این مسیر یاری می­رساند.

وی افزود: ذات کارافرینی با شکست همراه است. کارافرینان 355 روز بد دارند؛ اما در ده روز تمام گذشته را جبران می­کنند و لذّتی را می برند که به نوبه­ی خود منحصر بفرد است.

مهندس عباسی که با رویداد کارآفرینی دورخیز در جنب چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع همکاری می کند در ادامه به بررسی دو روش کارآفرینی سنتی و جدید (Startup) پرداخت و گفت: در کارآفرینی سنتی باید چند میلیارد پول داشت و  همچنین چند میلیارد وام گرفت. در صورت شکست باید اصل و فرع پول را پرداخت و همچنین به علت بدحساب شدن و چک‌های برگشتی، سرخورده بازار را ترک کرد. اما در کارآفرینی نوین (Startup) به نوآوری، دانش، خلاقیت و پشتکار شما نیاز دارند. اگر شکست بخورید بیشتر و راحت تر به شما پول می دهند و بازنده در استارتاپ سرافکنده نیست.

وی تاکید کرد: لازم است تا کارافرینان دانش خود را روز به روز ارتقا دهند و آنها باید آدمهای خوب را کنار یکدیگر جمع کنند.

عباسی در پایان گفت: باید به دنبال نیازهای جامعه­مان برویم و آنها راIT  محور کنیم.  

یادآور می شود چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع 18 و 19 بهمن ماه از سوی انجمن مهندسی صنایع ایران و به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود.

 


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !