اخبار

1396/10/08
در حالی شعار آلودگی داده می شود که به جای توسعه حمل و نقل پاک در شهر پل و تونل ساخته می شود.


مجید فراهانی، دانش آموخته مهندسی صنایع و عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این مطلب، گفت: متاسفانه از گذشته دو مشکل اساسی در پروژه های فنی و عمرانی وجود دارد که یکی نداشتن پیوست های مطالعاتی برای پروژه ها و دیگری عدم جذب سرمایه داخلی و خارجی است.

وی اظهار داشت: در گذشته به مطالعات اقتصادی و ترافیکی در پروژه ها کمتر توجه می شد و معمولا برای انجام پروژه های بزرگ، پیوست ترافیکی و امکان سنجی وجود نداشت.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در مهندسی صنایع بحثی در رابطه با هزینه و فرصت پروژه ها مطرح است و باید فرصت ها در کنار هزینه و سود محاسبه شود.

فراهانی گفت: متاسفانه برخی پروژه ها در گذشته به انجام پیوست عنایت کمی داشت؛ مثلا در مورد ساخت پل صدر این مطالعات انجام نگرفته است. حتی چهار برگ مطالعه در این خصوص به ما داده نشده است. همچنین پروژه شهر آفتاب نیز پیوست ترافیکی ندارد.

وی اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم پل صدر نتوانسته کارکرد اصلی خود را که همان کاهش بار ترافیکی و ایفا نقش ترافیکی است را انجام دهد و خود معضلی برای ترافیک شده است.

گفتنی است موضوع کاربردهای نوین مهندسی صنایع در سیستم های شهری یکی از محورهای چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع است که مسایل و مشکلات شهری را به بحث گذاشته و راهکارهای مهندسی صنایع برای آن پیشنهاد می دهد.


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !