اخبار

1396/11/04
بنگاه ها و سازمان هایی که نسبت به استقرار مدل های تعالی در مجموعه خود اقدام کرده اند آسان تر می توانند اقتصاد مقاومتی را در بنگاه یا سازمانشان پیاده سازی کنند.


 بنگاه ها و سازمان هایی که نسبت به استقرار مدل های تعالی در مجموعه خود اقدام کرده اند آسان تر می توانند اقتصاد مقاومتی را در بنگاه یا سازمانشان پیاده سازی کنند.

سیدعلیرضا شجاعی، نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران با بیان این مطلب، گفت: امروز سازمان های تاب آور و مقاوم در برابر تکانه های داخلی و بین المللی، سازمان هایی هستند که توانسته اند در خود، پایداری بوجود آورند.

وی افزود: این پایداری، در روند تحولات پر شتاب فناوری، اقتصادی و حتی اجتماعی در سطوح ملی و بین المللی که سبب بی ثباتی سازمان ها شده، ماحصل حرکت در مسیر بهبود و تعالی است.

دبیر اجرایی چهاردهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع ایران با تاکید بر اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح بنگاه ها، نیازمند توانمندسازی سازمان ها با رویکرد تعالی هستیم، اظهار داشت: رویکردهایی همچون فرصت سازی، مولد و پیشرو بودن که در آغاز سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی آمده، مستلزم رویکرد تعالی و بهبود در بنگاه هاست. وی ادامه داد: در بندهای متعددی از این سیاست ها به موضوعاتی چون کارآفرینی، نوآوری، دانش بنیانی، رقابت پذیری و مواردی از این دست اشاره شده که تحقق همگی آنها در سایه توجه به تعالی سازمانی و پیاده سازی مدل های تعالی امکانپذیر است.

یاد‌آور می‌شود چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع که معتبرترین رویداد سالانه این بخش است 18 و 19بهمن ماه امسال به همت انجمن مهندسی صنایع و دانشگاه علم و صنعت ایران در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی برگزار خواهد شد که در بخشی از آن به موضوع کاربردهای مهندسی صنایع در اقتصاد مقاومتی در قالب ارائه مقاله، تجربه و میزگرد پرداخته می‌شود.

همچنین چهل و نهمین گردهمایی انجمن مهندسی صنایع ایران با بحث و بررسی پیرامون همین موضوع در 7 بهمن ماه از ساعت 15 تا 17 به میزبانی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد که حضور علاقمندان در آن آزاد و رایگان است.

  


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !