اخبار

1396/09/16
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: لجستیک و زنجیره تامین نقش موثری در کاهش قیمت تمام شده و رقابت‌پذیری تولیدات صنعتی در عرصه جهانی ایفا می‌کند.


 بهروز کریمی با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی و کاربردی مهندسی صنایع، لجستیک و مدیریت زنجیره تامین است، افزود: امروزه تمام فعالیت‌های صنعتی وابسته به لجستیک و مدیریت زنجیره تامین است.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته با توجه ویژه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گرایش لجستیک و مدیریت زنجیره تامین به یکی از گرایش‌های اصلی مهندسی صنایع تبدیل شده است و برخی از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه امیرکبیر، علم و صنعت، تربیت مدرس و تهران در این زمینه پیشرو بوده‌اند.

وی به سهم بالای هزینه‌های لجستیکی در قیمت تمام شده محصولات اشاره کرد و افزود: رسالت مهندسان صنایع این است که با مدیریت زنجیره تامین و کاهش قیمت تمام شده، تولیدات صنعتی کشور را در عرصه رقابت جهانی وارد کنند.

کریمی با بیان اینکه فعالیت‌هایی مانند حمل و نقل، انبارداری، بسته بندی و خدمات گمرکی در حوزه‌های لجستیکی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: یقینا با مدیریت این هزینه‌ها شاهد کاهش قیمت تمام شده و در پی آن رقابت‌پذیری محصولات تولیدی کشورمان خواهیم بود.

دبیر محور کاربرد‌های نوین مهندسی صنایع درسیستم‌های لجستیک یکپارچه و هوشمند چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع در پایان با اشاره به اینکه در کنفرانس‌های گذشته درصد بالایی از مقالات علمی و کاربردی در این حوزه ارائه شده بود افزود: امید است امسال نیز مقالات کاربردی بیشتری در این گرایش ارائه و مقالات برگزیده در نشریات معتبر به چاپ برسد.

یاد‌آور می‌شود بهمن ماه امسال چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی صنایع که معتبرترین رویداد این حوزه است به همت انجمن مهندسی صنایع و میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار می شود که از جمله محورهای اصلی آن کاربرد‌های نوین مهندسی صنایع درسیستم‌های لجستیک یکپارچه و هوشمند است و صاحبنظران این حوزه گردهم آمده و به تبادل نظر می پردازند.

 


نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !